еМагазин
Image default
Да помогнеме

Ќе се собира хуманитарна помош за семејството на возачот што почина на Стража

Верник, во групата на Фејсбук „Православни вести и патувања“ информираше дека возачот што починал на Стража, бил еден од оние кои ги возеле верниците на литијата во Струга, на која, учествуваа голем број на граѓани по повод празникот Св. Ѓоргија.

„Па дознавме дека само он заработувал минимално, а имал син од 3 години. Почина на 37 години како што се враќавме од Струга додека пауза се правеше на Стража. Деновиве ќе се организираме самоиницијативно, па кој колку ќе може да донира“, пишува во оваа група.

За терминот за донација пред Соборна црква, ќе следи дополнително известуање.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Возач на автобус починал на превојот Стража

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Потребни се уште малку средства за лекување на Ана, Мартина, Стефан, Марина, Адријан, Мики, Јован

Редакција

(Фото) Да купиме акции од ученичка компанија од Берово, за да ги брендираат локалните малешевски производи

Редакција

Отворен број и на Т-Мобиле за донации за Јасна Кузмановска

Редакција