еМагазин
Image default
Македонија

„Еден ден ќе се вратам“, порача Груевски

Поранешниот македонски премиер, Никола Груевски кој избега во Унгарија, каде доби политички азил во интервју за телевизијата Сител рече дека еден ден планира да се врати во Македонија.

„Јас еден ден ќе се вратам. Не сум дојден тука да живеам, туку да се засолнам од политичкиот прогон на власта. Јас сум неправедно осуден, рече Груевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Груевски во Будимпешта живеел кај пријатели

Груевски: Планирав да одам во затвор, но избегав бидејќи ми се спремаше ликвидација таму

“Оливер разочаран пошто Груевски ништо не открива„: Твитер за првото појавување на Груевски на телевизија

Власта не ми помогна да избегам, вели Груевски

Груевски на телевизија објасни како избегал, ама не кажа како ја напуштил Македонија

Фото: Фејсбук/Груевски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вработена во „Орка холдинг“ сведочеше во „Рекет“: Кај Камчев однесов 710.000 евра во спортски торби

Редакција

Ведран е првото бебе во 2019 година

Редакција

Три години затвор за Мијалков, за Тачи три години и два месеци

Редакција