еМагазин
Image default
Локално ТОП СТОРИИ

Еден убиен и еден ранет во пресметка со пиштол во Шишево

На 02.03.2019 година околу 02 часот во СВР Скопје прјавено е дека во Клиничка болница „Систина“ од страна на С.Т. (24) од с .Шишево биле донесени со повреди А. А. (20) и Г. А. (36), сите од с.Шишево, информира МВР.

Според пријавеното, тројцата се движеле со возило „БМВ“, а пред нив се движело возило „Мерцедес“, управувано од Е.Ш. од с.Шишево, со кого претходно имале расправии.

На влезот во с.Шишево возилото „Мерцедес“ застанало до патот,а по него запрел и Г.А., кој го управувал возилото „БМВ“. Е.Ш. и Г.А. излегле од возилото и почнале да се расправаат, по што Е.Ш. со пиштол пукал кон Г.А., а потоа и кон А.А.. С.Т. ги пренел А.А. и Г.А. во болницата „Систина“, каде А.А. починал.

Се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

МВР со детали за убиството во струшко: Го испразнил пиштолот во нив откако тргнале на него со секири

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Блерим Река приватно: Има три деца и е дедо на две внуки и два внучиња

Редакција

УЈП: До 15-јануари регистрација и отповикување за ДДВ

Редакција

Исчезна момче од Скопје со здравствени проблеми

Никола Осило