еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

(Фото) Една фотографија, илјада зборови: Скопјани бегаат од карантинот

Одлуката на Владата да прогласи продолжен полициски час во Скопје од вечерва до понеделник наутро предизвика масовно напуштање на градот.

Очигледно жителите на Скопје кои имаат викендици и останати можности за сместување во останатите делови од државата побрзаа да побегнат од тридневниот карантин и да уживаат во местата каде што има потскратен полициски час.

Прашање е колку владините политики за затворање на Скопје, Штип, Куманово, Тетово и неколку помали општини ќе имаат ефект кога мнозинството граѓани од овие градови буквално бегаат од карантинот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Официјално: Се враќа полицискиот час, целосен карантин за Скопје, Куманово, Штип, Тетово…

Официјално: Рекордни 120 нови случаи на заразени со Ковид-19, во Скопје 67

Фото: Фејсбук/Горан Анастасовски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Американскиот дипломат со полна агенда: Филип Рикер ги насмеа сите освен Али Ахмети

Никола Осило

Академија за протокол: Погрешното знаме е еден од пострашните протоколарни гафови на нашите служби

Редакција

Која е Арта Точи, која ќе седне на пратеничкото место на Весел Мемеди

Редакција