еМагазин
Image default
Да помогнеме

(Видео) Една од десетината во светот: Христина живее со „синдром на свеќа“ кој и создава здравствени проблеми

Христина Митревска (12) живее со таканаречениот „синдром на свеќа“ кој и’ создава постојани проблеми со здравјето, пренесува Телевизија 24.

Таа е единствена кај нас со оваа здравствена состојба, а во светот како неа има само уште десетина.

Броеви за донации:

T-MOBILE– 143 – 116

VIP – 143 – 666

Жиро сметка- Стопанска банка : 200003281030036

Фото/видео: Телевизија 24

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На девојче (15) оперирано од тумор, откриен и е нов: Не се знае уште каква битка следува

Редакција

Аукција на потпишани спортски дресови за помош на Сара

Редакција

Хуманитарните акции за Цаци се во тек: ЈП ПОЦ ќе додели парична помош од 60.000 денари наменети за лекување

Редакција