еМагазин
Image default
Локално

Едно момче загина, двајца се повредени на патот кон Смилковци

На 01.06.2019 во 01,47 часот од  Итна медицинска помош било пријавено дека на стариот пат од с. Стајковци кон Смилковци, се случила сообраќајна незгода во која А.Ј. (20) од с.Смилковци-Скопје, управувајќи патничко моторно возило „Опел зафира“ со скопски регистарски ознаки, удрил во бетонски столб.

Од здобиените повреди возачот починал на местото наннастанот додека  сопатниците во возилото  16-годишно и 17-годишно лице  се здобиле со телесни повреди. Увид извршила екипа од СВР-Скопје.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

На скопскиот аеродром уапсен Иранец баран од Интерпол

Никола Осило

Бомба од Втората светска војна пронајдена при ископ во Куманово

Никола Осило

За празниците дежурни лекари во сите скопски поликлиники

Редакција