еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Едногласно, со големо мнозинство од 95 гласа ЗА, донесен Законот за амнестија

Со 95 гласа ЗА, денеска во македонското Собрание е донесен Законот за амнестија, за обвинетите од настаните од 27 април минатата година.

За Законот гласаа и пратеници на ВМРО ДПМНЕ, немаше воздржани, ниту гласови против.

На гласањето не присуствуваа пратениците на Алијансата за Албанците, Зијадин Села и Сурија Рушиди и лидерот на ЛДП, Горан Милевски.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Куновска ги „подбра“ Шеќеринска и Заев: Кусо паметење за ставовите за амнестијата

Постигната согласност: За кои лица ќе има, а за кои нема да има амнестија

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев контактирал со адвокатката на Јанева, Фрчковска, демантира дека ќе биде пуштена во домашен притвор

Редакција

(Видео) Инспекциите му станаа специјалност: Османи врши мониторинг на проектите финансирани од ИПА-фондовите

Редакција

Нацрт-амандманот за промена на името на Македонија во Северна Македонија помина на собраниската Комисија

Редакција