еМагазин
Image default
Бизнис

ЕДС го доби тендерот на АД за стопанисување со деловен простор за набавка на струја вреден 38.000 евра

АД за стопанисување со деловен простор во државна сопственост по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Енерџи деливери солушнс“ (ЕДС) ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 2.360.000 денари или околу 38.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕДС го доби тендерот на „Водовод и канализација – Скопје“ за набавка на струја вреден 2,3 милиони евра

ЕДС го доби тендерот на општина Кавадарци за набавка на струја вреден 295.000 евра

ЕДС го доби тендерот на „Комуналец-Гевгелија“ за набавка на струја вреден 172.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Гранит“ доби тендер на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 78 милиони денари

Никола Осило

Стопанската комора на северозападна Македонија апелира власта да не му прави пречки на бизнисот

Редакција

Виктор Стојчевски купи 300 акции од „Алкалоид“

Никола Осило