еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕДС го доби тендерот на МЕПСО за набавка на струја вреден 425.000 евра

АД МЕПСО по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија за сопствени потреби склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Енерџи деливери солушнс“ (ЕДС) ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 26.090.449 денари или околу 425.000 евра.

ЕДС е компанија која до неодамна беше во сопственост на вицепремиерот Кочо Анѓушев кој потоа ја продаде на грчкото електростопанство.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Како компаниите со производствeни капацитети да ги заштитат работниците

Редакција

Врховен суд го „погреба“ СЈО: Не смеело да отвора истраги по рокот од 18 месеци

Редакција

Убава вест за акционерите: „Фершпед“ ќе дели дивиденда во бруто износ од 1.780 денари по акција

Никола Осило