еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕДС го доби тендерот на општина Кавадарци за набавка на струја вреден 295.000 евра

Општина Кавадарци по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Енерџи деливери солушнс“ (ЕДС) ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 18.150.000 денари или околу 295.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ЕДС го доби тендерот на „Комуналец-Гевгелија“ за набавка на струја вреден 172.000 евра

„ЕДС“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за набавка на струја вреден 2,3 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сашо Симјановски по предлог на Владата нов член на Одборот на директори на Македонски Телеком

Редакција

„Ако Камчев доби пасош за едукативни цели можи Груевски е преку Еразмус Будимпешта заминат„: Твитер реакции

Редакција

(Видео) Граѓаните се обидоа да ја тргнат оградата кај Мајчин дом во Аеродром

Никола Осило