еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„ЕДС“ го доби тендерот на ЈП за државни патишта за набавка на струја вреден 2,3 милиони евра

Јавното претпријатие за државни патишта по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија во времетраење од две години склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Енерџи деливери солушнс“ (ЕДС) ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 141.600.000 денари или околу 2,3 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) Кој дојде на приемот кај Дедо Стефан

Редакција

ЗК Пелагонија откупи сопствени акции

Никола Осило

„Благој Ѓорев“ со загуба во првите три месеци од годинава

Никола Осило