еМагазин
Image default
Македонија

Екс министерот Јанакиески останува во притвор

Од второстепениот суд информират дека денеска ја одбиле жалбата на поранешниот министер Миле Јанакиески за укинување на неговиот домашен притвор, кој му е определен за случајот „Шпански скали”.

МИА/Фото: Фејсбук/Јанакиески

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Обвинение за Јанакиески и уште десет лица за „Шпански скали“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Антикорупциска најави прекршочни пријави за 30-тина професори и декани од УКИМ, оти не го пријавиле имотот

Редакција

Тодор Петров ја повлече иницијативата за нов референдум за името

Редакција

„Гардијан“: Резултатот од референдумот во Македонија уште една победа за Путин и Русија

Никола Осило