еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

ЕКСКЛУЗИВНО Груевски уапсен на лет за Москва

Поранешниот македонски премиер и поранешен лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, кој избега во Унгарија е уапсен на лет за Москва, дознава од свои извори еМагазин.

Како што е познато по Груевски, кој во Унгарија доби политички азил, пред неколку месеци Министерството за внатрешни работи распиша меѓународна потерница.

Тој избега од Македонија, откако доби затворска казна за набавката на луксузниот мерцедес или случај познат како „Тенк“ на Специјалното јавно обвинителство (СЈО).

За сега нема официјална потврда за аспсењето од страна на македонските власти.

Априлилилилилили!

Честит 1 Април, Ден на шегата!

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Галерија) еМагазин на Хидра: Единствениот грчки остров каде се забранети коли, а Бог да чува и мотори

Петре Димитров

„Internet explorer сепак испадна добра референца за вработување“: Твитер реакции за Садула Дураки кој стана и вицепремиер

Редакција

Девојки од Скопје, Кичево, Тетово и Штип пријавиле дека биле злоупотребени во „Јавна соба“

Редакција