еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Ексминистерот Драган Тевдовски предложен за независен член на Надзорниот одбор на УНИ Банка

Драган Тевдовски да се именува за независен член на Надзорен одбор на Универзална Инвестициона Банка АД (УНИ Банка), пишува во предлогот за престојното Собрание акционери на банката закажано на 30 декември, годинава.

Новоименуваниот член се именува со мандат од 4 (четири) години, сметано од денот на добивање на предходна согласност од Народна Банка на РСМ.

Драган Тевдовски беше министер за финансии во Владата на СДСМ и ДУИ формирана по последните парламентарни избори, но по кратко време беше заменет и на негово место беше поставена актуелната министерка Нина Ангеловска.

Откако беше заменет, тој се врати на своите студенти на Економскиот факултет каде работи како професор.

Фото: Фејсбук/Тевдовски

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Унгарија е последна: Кои земји не го ратификувале протоколот за членство на Македонија во НАТО?

Редакција

„Бомбите“ на Ел Чека ќе ги слуша и ЦИА, а Заев ќе „падне“, ако не се уапсат криминалците во Владата

Редакција

Каков имот пријавиле членовите на ДИК: Борис Кондарко со сопругата имаат три стана

Редакција