еМагазин
Image default
Македонија

Ел Чека до премиерот Заев: Кога ќе му се јавиш на Трамп осигурај се дека ќе биде тој!

Ел Чека, по најавата на премиерот Зоран Заев во интервју за ТВ Клан дека ќе побара негово апсење во САД се огласи на Фејсбук.

„Слушнав дека Зоран Заев ќе побара од САД да ме апсат, бидејќи им ги вадам на виделина нивните злосторства и криминали кои ги имаат направено овие главните во државата кои се од глава до пета криминализирани. Зајче, кога ќе му се јавиш на Трамп осигурај се дека ќе биде тој, да не испадне после да ти кренат слушалка оние руските комичари“, напиша Ел Чека.

Ел Чека деновиве беше актуелен и со објавување на „бомба“ за Мартин Нешковски, која потоа ја избриша.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев: Објавивме се што знаевме за случајот со Мартин Нешковски

Груевски го обвини Заев за манипулации со „бомбите“

Фото: Фејсбук/Ел Чека

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Заев: Петар Атанасов поднесе оставка бидејќи не стана министер за образование

Никола Осило

ВМРО-ДПМНЕ: Прифатливо е спојувањето на СЈО и ЈО, Русковска не

Редакција

Македонија е делумно слободна земја: „Фридом Хаус“ не сврсти со Украина, Мадагаскар, Косово

Редакција