еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Ел Чека“ е Бугар“: Гоце Делчев „главен“ на Твитер

Чив е Гоце Делчев и понатаму е една од главните теми на социјалните мрежи.

Македонскиот револционер стана топ тема во јавноста и на социјалните мрежи по изјавите на неколку бугарски функционери дека тој е Бугарин.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Академик Ќулавкова: Кога ја релативизирате важноста на Гоце Делчев, вие ја повредувате химната на македонската држава  

Бугарската министерка Захариева: Гоце Делчев сам се изјаснил како Бугарин, нема да правиме компромис со вистината

Бугарскиот вицепремиер Каракачанов: Скопје не сака да признае дека Гоце Делчев е Бугарин

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Сергеј Самсоненко назначен за управител на авиокомпанијата „Сис авиејшн“

Никола Осило

Кривичниот суд не го прифати барањето за притвор на поранешниот директор на Централен регистар

Редакција

(Галерија) Многу емоции и убавина на завршниот концерт на „Танец“ во МНТ

Редакција