еМагазин
Image default
Македонија

Ел Чека му одговори на Заев: Знам дека те боли што пропадна органзираниот криминал што го имаше во СЈО

Ел Чека му одговори на премиерот Зоран Заев кој денеска му порача дека кога-тогаш ќе одговара, и да објави „бомби“ и за него ако има.

„Зоран Заев знам дека те боли што пропадна органзираниот криминал што го имаше во СЈО, ти пропадна планот за рекетирање и уценувања. Јас сум ги прекршил законите? Ако е така да ви ги е..м законите на таа ваша држава која ослободува криминалци секој ден, а држи Албанци по затвори“, напиша Ел Чека на неговиот фејсбук-профил.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Заев: Да му се јавам на Ел Чека и да го прашам зошто не објавува бомби за мене

Ел Чека продолжува да си пука „бомби“: Најновата е за братот на Али Ахмети и за Муса Џафери

Ел Чека до премиерот Заев: Кога ќе му се јавиш на Трамп осигурај се дека ќе биде тој!

Фото: Фејсбук/Ел Чека

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Чифлиганец: Сум немал никакава средба за „Рекет“, ниту во мојот, ниту во нечиј друг стан

Редакција

Боки 13 е вратен во Шутка во добра здравствена состојба

Редакција

По реновирањето, отворена амбулантата на Клиниката за хематологија

Редакција