еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ел те инженеринг“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за ремонтни активности вреден 194.000 евра

АД Електрани на Македонија – Скопје (ЕЛЕМ) по распишаниот тендер за ремонтни активности во ТЕ за 2018 година – услуга за специјализирана работна рака склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Ел те инженеринг“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 11.947.500 денари или околу 194.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Шкорпион груп“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за технолошко чистење во РЕК Битола вреден 147.000 евра

Антикорупциска демантира дека синот на Мира Дизел незаконски се вработил во ЕЛЕМ

ЕЛЕМ стана ЕСМ: Кои се новите имиња на МИА, Македонска пошта…

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Топ пет најплатени професии: Програмерите убедливо на врвот

Никола Осило

Гранит склучи четири договори со Јавното претпријатие за државни патишта

Редакција

Министерството за правда: Барање за екстрадиција за Груевски, ако биде потврдено дека избегал во Унгарија

Редакција