еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ел те инженеринг“ го доби тендерот на ЕСМ за монтажа на делови во РЕК Осломеј вреден 187.000 евра

Акционерско друштво за производство на електрична енергија Еелктрани на Северна Македонија, во државна сопственост, Скопје по распишаниот тендер за изработка, демонтажа и монтажа (со потребни иоспитувања) клуч на рака на дел од прегревач 243 (РЕК Осломеј) склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Ел те инженеринг“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 11.552.200 денари или околу 187.000 евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Пуцко петрол“ го доби тендерот на УЈП за набавка на лесно масло за горење

Никола Осило

Твитер „полуде“ за донацијата на ВМРО-ДПМНЕ: „А во џамии лустери?“

Никола Осило

Формирана шпанската Влада, се отвора патот за ратификација на протоколот за влез на Македонија во НАТО

Редакција