еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Ел те инженеринг“ го доби тендерот на ГА-МА за одржување и итни приклучоци на гасоводот вреден 1,3 милиони евра

ГА-МА АД – Скопје по распишаниот тендер за изведување на тековно одржување и итни приклучоци по должина на преносниот гасоводен систем Деве Баир-Скопје, разводните гасоводи и градските мрежи на ГА-МА АД Скопје склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Ел те инженеринг“ ДОО експорт-импорт Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 82.600.000 денари или околу 1,3 милиони евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Спектартермо“ го доби тендерот на ГА-МА за одржување и итни приклучоци на гасоводот вреден 2,1 милиони евра

Фото: МТИВ

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

АХВ: Во Македонија не се увезени небезбедни сурими ракчиња од Јапонија

Редакција

„Агромеханика“ со загуба од 676.000 денари за три месеци

Никола Осило

Нов биланс: Од коронавирусот во светот заразени 93.191, досега починале 3.203, а 50.984 лица оздравеле

Редакција