еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ без тендер склучи договор со „Марковски компани“ вреден 92 милиони денари

АД Електрани на Македонија – Скопје во постапка со преговарање без претходно објавување на оглас склучи договор со „Марковски компани“ ДООЕЛ увоз-извоз Битола за ангажирање на помошна механизација за потребите на рударска оператива во ПЕ Рудници, РЕК Битола.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 92.040.000 денари.

Договорот предвидува „Марковски компани“ за овие пари да „позајми“ камион дампер со носивост поголема од 35 т. и снага над 260 KW и булдожер со снага на мотор над 350 KW.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Филбис“ го доби тендерот на општина Гостивар за изработка на проект за гасоводна мрежа вреден 57.000 евра

Никола Осило

Сослушано обезбедувањето, блиски роднини на Груевски нема да сведочат за неговото бегство

Редакција

Комората на трговци од Солун одби да дојде во Скопје заедно со Ципрас

Редакција