еМагазин
Image default
Македонија

ЕЛЕМ потврди дека кај нив е вработен синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска

АД Државни електрани на Македонија (ЕЛЕМ) извести дека Виктор Стојчевски, синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска е примен во редовен работен однос во компанијата по претходно објавен оглас за вработување.

„За работното место за кое конкурирал, наведениот ги исполнувал сите критериуми наведени во огласот. Комисијата одлучила почитувајќи ги сите законски одредби“, велат од ЕЛЕМ.

ПООВРЗАНИ ВЕСТИ

Непотизмот на „најјако“: Синот на пратеничката на СДСМ, Мира Стојчевска вработен во ЕЛЕМ

Твитер бара да се прогласи епидемија на непотизам: „Добро утро ВладаМК, чиј син, сват, ќерка, жена ќе вработите денес?“

Манчевски за непотизмот во државните институции: Каде да одат членовите на СДСМ, треба ја напуштат државата?

„Поради дефицит на кадри баџанакот на Талат го ставиле за член на Антикорупциска“ : Твитер се „вжешти“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хашим Тачи во Скопје: Гласајте „за“ на референдумот, тоа би било добро за целиот регион

Редакција

Продолжуваат судењата за „Насилство во Општина Центар“, „Таргет-Тврдина“ и „Т.Н.Т.“

Редакција

Продолжува судењето за „Титаник“ кој го води Лиле Стефанова од СЈО

Никола Осило