еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ распиша мултимилионски тендер за ископ во РЕК Битола

АД Електрани на Македонија – Скопје распиша тендер за ископ на јаловина во микролокација 6 РЕК Битола.

Проценетата вредност на догоровот без ДДВ е 70.000.000 денари, а главен критериум за доделување на договорот е најниската цена.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Билал Суџубаши реименуван за претседател на Управниот одбор на Халк банка

Редакција

„Самохрана мајка со додаток на плата од 157 илјади евра„: Твитер реакции за заработувачката на Јанева и одлуката да оди во домашен притвор

Редакција

(Видео) На прием на амбасадата на САД Тамара ги „заборави“ Гоце Делчев, Даме Груев, Јане Сандански и Питу Гули кога ја пееше македонската химна

Никола Осило