еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

ЕЛЕМ распиша нов тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола тежок 4,7 милиони евра

АД Електрани на Македонија – Скопје (ЕЛЕМ) распиша тендер за набавка на услуга за ископ на јаглен, меѓуслојна и кровинска јаловина во ПЕ Рудници, РЕК Битола.

Проценетата вредност на договорот без ДДВ е 290.000.000 денари или околу 4,7 милиони евра.

Критериум за доделување на договорот е најниската цена.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Марковски компани“ го доби тендерот на ЕЛЕМ за ископ на јаловина вреден 1,3 милиони евра

Тендер „тежок“ 3,5 милиони евра: ЕЛЕМ ќе користи помошна механизација за РЕК Битола од „Марковски компани“

ЕЛЕМ распиша тендер за ископ на јаглен во РЕК Битола „тежок“ 10,6 милиони евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Да ставиме и македонско знаме? Ма не мора само Вие гласајте„ : Твитер се „вжешти“ за посетата на Пендаровски на Мала Речица

Редакција

Бројката на загинати се искачи на 14, шестмина се борат за живот

Редакција

Живко Мукаетов купи 723 акции од Алкалоид

Никола Осило