еМагазин
Image default
Бизнис

Елена Спиреска Кочевска избрана за нов член на Одборот на директори на „Макошпед“

За член на Одбор на директори на ТД „Макошпед“ АД Скопје за период од четири години се избира Елена Спиреска Кочевска (неизвршен член), соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Годишното Собрание на акционери на ТД „Макошпед“ АД Скопје согласно Статутот на Друштвото и Закон за трговските друштва по предлог на акционерите на Друштвото врши избор на нов член на Одбор на директори со мандат во траење од четири години“, објаснуваат од компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Римес МС Гроуп“ го доби тендерот на Министерство за одбрана за набавка на месо вреден 217.000 евра

Никола Осило

Рекордни 310.000 пензионери во Македонија: Просечната пензија 14.455 денари

Никола Осило

„Мирсат комерц“ од село Челопеци го доби тендерот на ЈП за државни патишта за чистење вреден 1,1 милион евра

Никола Осило