еМагазин
Image default
Да помогнеме

Емилија ни се обраќа за помош, треба да ѝ се направи трансплантација на срце

Емилија Христовска Костовска (38) упати апел за помош на социјалните мрежи, потребни и се средства за трансплантација на срце.

„Имам 38 години и боледувам од „дилатациона кардиомиопатија“, со други зборови моето срце е болно и слабо и единствен начин да го продолжам мојот живот е да се направи трансплатација на срце.

Поради тоа потребни ми се предтрансплантациски испитувања кои се прифатени во КБЦ Загреб на 6 ти февруари, но чинат 5.400 евра кои за жал поради влошената здравствена состојба и претходните многубројни лекувања не сум во состојба да ги обезбедам.

Овие испитувања ми носат надеж и можност за трансплатација на срце и продолжување на мојот живот. Вашата помош ќе ми значи огромна поддршка во битката за живот“, вели Христовска Костовска.

Број за донации:

Зa ВИП: 143 485

За Телеком : 143 120

Трансакциска сметка:200002731961148 Стопанска банка

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Хуманитарна акција во Зоолошка градина за четиригодишната Симона Хаџи Тошев

Редакција

Апел за донација на летна облека за бегалците

Редакција

Потребни се средства за операција на очите на Горазд Арсовски

Редакција