еМагазин
Image default
Балкан

Емир (38) од Сараево по примерот на принцот Хари, престана да зема џепарлак од родителите

Сатиричниот босански сајт „satro info“ објави текст пародија на одлуката на принцот Хари и војвотката Меган да го напуштат кралското семејство и да станат финансиски независни…

„Сатро“ пишува дека и момчето Емир (38) одлучил дека повеќе нема да зема џепарлак од родителите и дека најпосле финансиски ќе се осамостои додека живее со нив.

„Време е, одлучив. Знаете ако принцот може да каже дека нема да цица од градата на својата баба, па можам и јас. Ако може тој своето богатство да го остави, можам и јас да ја оставам сигурноста на џепарлакот кој моите родители пензионери ми го даваат секоја недела. Тој е навистина вистински пример за сите млади луѓе на Балканот кои не се сигурни дали е вистинско време да ги остават сигурните примања за кафе и кладилници“, пишува меѓудругото во текстот на „Сатро инфо“.

Инаку, по одлуката Хари и Меган да го напуштат кралското семејство и да се преселат во Канада, Кралицата Елизабета втора одлучи да им ги одземе сите почесни титули како кралско семејство и им посака среќа во заедничкиот живот.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Британија во шок: Принцот Хари и неговата сопруга се откажаа од кралските функции, ќе живеат сами во САД

Фото: Фејсбук/The Royal Family

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Запознајте ја сопругата на Мицотакис, новиот грчки премиер

Редакција

„Тајните на Преспа“, „Во стапицата на Преспа“: Договорот за името осамна во грчките медиуми, 66% од Грците велат OXI

Редакција

Телата на загинатите во авионската несреќа на Солунска Глава ќе се идентификуваат со ДНК-тест

Редакција