еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на Македонска радиодифузија за набавка на струја вреден 528.000 евра

ЈП Македонска радиодифузија по распишаниот тендер за набавка на активна елетрична енергија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи активе“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 32.497.191 денари или околу 528.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Тендер тежок 62.000 евра: Психијатриската болница Скопје купи струја од „Енерџи актив“

„Енерџи актив“ го доби милионскиот тендер на Македонски железници – Транспорт за набавка на струја

„Енерџи активе“ го доби тендерот на ГТЦ за набавка на струја вреден 46 милиони денари

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Телесмарт Телеком“ го доби тендерот на Агенцијата за вработување за телекомуникациски услуги „тежок“ 374.000 евра

Никола Осило

Борба против сушата и загадувањето: Во Македонија се подготвува колективна акција за садење на дрвја, како да се приклучите

Редакција

Собранието пред распуштање, претходно пратениците треба да гласаат за законите за ЈО, за Советот на јавни обвинители и за одбрана

Редакција