еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на струмички „Комуналец“ за набавка на струја вреден 320.000 евра

ЈПКД „Комуналец“ – Струмица по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи активе“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 19.753.200 денари или околу 320.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на Македонска радиодифузија за набавка на струја вреден 528.000 евра

Тендер тежок 62.000 евра: Психијатриската болница Скопје купи струја од „Енерџи актив“

„Енерџи актив“ го доби милионскиот тендер на Македонски железници – Транспорт за набавка на струја

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мицкоски: Македонскиот народ кажа стоп за Договорот со Грција

Никола Осило

Почина градоначалник на Дебар, Ружди Љата

Редакција

„Скопски пазар“ ја „здрма“ берзата: Продадени акции за 1,5 милиони евра

Никола Осило