еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на „Комунална хигиена“ за набавка на струја вреден 57.000 евра

ЈП „Комунална хигиена“ Скопје по распишаниот тендер за набавка на електрична енергија склучи договор со друштвото за производство, трговија и услуги „Енерџи активе“ увоз-извоз ДООЕЛ Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 3.540.000 денари или околу 57.000 евра.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Енерџи актив“ го доби тендерот на струмички „Комуналец“ за набавка на струја вреден 320.000 евра

„Енерџи актив“ го доби тендерот на Македонска радиодифузија за набавка на струја вреден 528.000 евра

Тендер тежок 62.000 евра: Психијатриската болница Скопје купи струја од „Енерџи актив“

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Британски туристи шест дена поминаа 230 километри во јавање коњи на Галичник

Силвана Жежова

Потребно е и Бадентерово мнозинство: Во Собрание тешко ќе се имплементираат забелешките на Венецијанската комисија за Законот за јазици

Редакција

Апсења и обвиненија за убиство по земјотресот во Албанија

Редакција