еМагазин
Image default
Македонија

Европската народна партија чека официјална реакција од Унгарија за Груевски

Членовите на Европската народна партија за сега не го коментираат бегството на поранешниот премиер Никола Груевски во Унгарија.

– Сакаме да видиме официјална реакција од Унгарија, тоа е најважно сега – која е официјалната позиција на Будимпешта, изјави за МИА европратеникот Андреј Ковачев од ЕПП, задолжен за Западниот Балкан.

МИА

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Судбината на Груевски во рацете на „лошото момче“ Виктор Орбан

Ќе паднат ли оставки за бегството на Груевски?

Фарса не векот: Ќе ни остане ли за спомен од Груевски потерницата на МВР?

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се запали автобус на АРМ, нема повредени

Редакција

Груевски: Планирав да одам во затвор, но избегав бидејќи ми се спремаше ликвидација таму

Редакција

Мицкоски на Фејсбук: Одговорноста за прислушувањето во Обвинителството е на Зоран Заев

Редакција