еМагазин
Image default
Македонија

Ќерката го убила семејството Поцеста од Дебар, бидејќи не и дозволило да се омажи за Италијанец?

Весникот „Коха“ објави дека првоосомничената за убиството на семејството Поцеста од Дебар, постарата ќерка Блерта (28) се правдала пред полицијата, но не го признала делото.

Како што открива весникот на албански јазик, Блерта изјавила дека не ѝ дозволиле да се омажи за Италијанец.

Осомничената признала дека е организатор на убиството, но не го признава делото. Форензичкиот тим во куќата пронашол само нејзини траги, но не и од други лица.

Според информациите од италијанската полција таа користела наркотични дроги и во Италија бил заведена како наркозависник.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Телевизијата 1 ТВ го објави идентитетот на напаѓачот на Ременски на 27 април

Редакција

Како е правилно: „северномакедонски или македонски„: МНР објави прирачник за медиуми за употреба на новото име

Редакција

Одлука на ВМРО-ДПМНЕ: Ќе дебатираат за амандманите, ама нема да учествуваат во помирувањето

Редакција