еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Есад Рахиќ нов директор на затворот во Шутка

Есад Рахиќ на денешната седница на Владата е назначен за нов директор на затворот „Скопје„ во Шутка.

Тој доаѓа на местото на Ѓоко Котевски, кој си поднесе оставка

Рахиќ беше пратеник на СДСМ од 2002 до 2006 година, период кога беше исклучен од партијата.

Во вториот пратенички мандат дејствуваше како независен.

Фото: ТВ Алфа

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Поголема плата сакаат и 81.000 граѓани со блокирани сметки

Никола Осило

Нови рочишта за „Монструм“ и „Транспортер“

Редакција

Детален преглед: 32 починати од коронавирусот во Македонија, најмногу во Куманово

Редакција