еМагазин
Image default
Македонија ТОП СТОРИИ

Естонија го ратификува Протоколот за НАТО

Парламентот во Естонија едногласно го ратификуваше Протоколот за членство на Македонија во НАТО.

Естонија е 17-та земја што го ратификуваше Протоколот.

Со ратификацијата на Протоколот од 29-те земји сојузници во Алијансата, Македонија и официјално ќе стане 30-та членка на НАТО.

Фото: Влада

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Во телефонот на Катица пронајдени необјавени селфиња на Боки13„: Твитер реакции за „изгубениот“, па најден мобилен на Јанева

Редакција

(ВИДЕО) Атиџе прекрасна: Како изгледаше екипата на „Медена земја“ на Оскарите

Редакција

(Видео) Расист во Германија уби девет лица и ја застрелал мајка си пред да се самоубие

Редакција