еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуро-фарм“ го доби тендерот на Министерството за здравство за набавка на лекот „Нусинерсен“ вреден 2,5 милиони евра

Министерството за здравство по распишаниот тендер за набавка на лек „Нусинерсен“ за пациенти со спинална мускулна атрофија (СМА) склучи договор со друштвото за трговија и услуги „Еуро-фарм“ увоз-извоз ДООЕЛ Битола.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 154.978.866 денари или околу 2,5 милиони евра.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Убава вест: Мерката 14.500 денари по вработен, можат да ја користат и занаетчии, фризери, козметичари, земјоделци…

Редакција

Убава вест: 17 оздравени пациенти од Ковид-19, вкупно 1.552

Редакција

МВР потврди дека синот на поранешниот штипски градоначалник Захариев е пронајден мртов

Редакција