еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Бирото за метрологија за набавка на возила

Министерството за економија – Биро за метрологија по распишаниот тендер за набавка на едно патничко и едно товарно моторно возило склучи договор со друштвото за внатрешна и надворешна трговија „Еуроимпекс“ ДОО увоз-извоз Скопје во вредност од 2.499.594 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Штипски Бетон во загуба

Редакција

Убава вест: Македонскиот документарец „Медена земја“ со три награди на американскиот филмски фестивал „Санденс“

Редакција

„Аполо инженеринг“ и „КИ-ЕМ“ го добија тендерот на Град Скопје за зимско одржување на улиците вреден 1,3 милиони евра

Никола Осило