еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Дирекцијата за заштита и спасување за набавка на пикап

Дирекцијата за заштита и спасување по распишаниот тендер за купување на моторно возило склучи договор со друштвото за внатрешна и надворешна трговија „Еуроимпекс“ увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 852.078 денари или околу 13.800 евра.

Предмет на набавката е товарно моторно возило-пикап.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Државниот архив за набавка на автомобил вреден 17.000 евра

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Министерството за земјоделство за набавка на пет возила вреден 82.000 евра

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Државна лотарија за набавка на возила вреден 36.000 евра

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Секојдневно се менува: Како изгледа мапата на заболени со коронавирусот во Македонија по градови

Редакција

Ќе одлучува ли суд чива е Алијанса за Албанците?

Редакција

„Макпетрол“ самоиницијативно ги намали цените на горивата

Редакција