еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Државниот архив за набавка на автомобил вреден 17.000 евра

Државниот архив по распишаниот тендер за набавка на службено возило склучи договор со друштвото за внатрешна и надворешна трговија „Еуроимпекс“ ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.062.000 денари или околу 17.000 евра.

Предмет на набавка на е автомобил Пежо 308.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Министерството за земјоделство за набавка на пет возила вреден 82.000 евра

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Државна лотарија за набавка на возила вреден 36.000 евра

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Инспекторатот за животна средина за набавка на возило вреден 10.000 евра

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Бирото за метрологија за набавка на возила

Фото: Jet vehicle finance

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Зборот Македонија со промена на Уставот останува само во член 36: Што пишува во него?

Редакција

Аднан Ќахил исклучен од неговата партијата, од таму бараат Заев да го разреши и од министерската функција

Редакција

ГСОЛ/ Еуроникел достави дополнет план за реорганизација на ФЕНИ Индустри, согласно барањата на судот

Редакција