еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Инспекторатот за животна средина за набавка на возило вреден 10.000 евра

Државниот инспекторат за животна средина по распишаниот тендер за набавка на патничко моторно возило склучи договор со друштвото за внатрешна и надворешна трговија „Еуроимпекс“ ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е  630.000 денари или околу 10.000 евра. Предмет на набавката е автомобил Пежо 208 Актив 1.2.

Фото: stoneacre.co.uk

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонските ракометари загубија од Чешка

Редакција

Екс директорот на ЕЛЕМ, Бошковски осуден на три години затвор за случајот „Тарифа“

Редакција

(Видео) Отровен воздух во Скопје: „Ако не сака Владата сами ќе го мериме загадувањето“

Никола Осило