еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Министерството за земјоделство за набавка на пет возила вреден 82.000 евра

Министерството за земјоделство, шумарство и водостопанство по распишаниот тендер за набавка на патнички возила за потребите на шумска полиција склучи договор со друштвото за внатрешна и надворешна трговија „Еуроимпекс“ ДОО увоз-извоз Скопје.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 5.068.100 денари или околу 82.000 евра.

Фото: ADAC

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Монтинг енергетика“ го доби тендерот на ЕСМ за специјализирана работна рака за ремонти во РЕК Битола вреден 825.000 евра

Никола Осило

„Титаник“: Јанакиески му давал инструкции на претседателот на ДИК, Дерковски за изборите во 2011

Редакција

Шест лица од Дебар и еден странец во Битола се тестираат за корона вирусот

Редакција