еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Еуроимпекс“ го доби тендерот на Управата за финансиско разузнавање за набавка на две возила

Управата за финансиско разузнавање – Министерство за финансии по распишаниот тендер за набавка на патнички моторни возила склучи договор со друштвото за внатрешна и надворешна трговија „Еуроимпекс“ ДОО увоз-извоз Скопје.

Предмет на набавка се две возила „Пежо 301“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 1.598.900 денари.

Фото: Еуроимпекс

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ќе го „подбере“ ли некој конечно поглаварот на ИВЗ, Реџепи за континуирано јавно ширење омраза

Редакција

(Фото) Проверете на колку рати ќе може да ги исплаќате застарениот долг и трошоците

Редакција

Банките тријат раце: Раст на потрошувачките, станбените, автомобилските и картичните кредити

Никола Осило