еМагазин
Image default
Бизнис

Ева Шуклева поставена за нова претседателка на Надзорниот одбор на МЕПСО

Централниот Регистар на Република постапувајќи по пријавата за упис на отповикување и избор на членови на Надзорен одбор и избор на претседател на Надзорен одбор на АД Оператор за пренос на електрична енергија и управување со електроенегрегтскиот систем (МЕПСО) донесе решение со кое се одобрува пријавата.

За членови на Надзорнииот одбор на оваа државна компанија се поставени: Даме Коруноски, Дарко Тасев, Назиф Буши, Снежана Чундева-Петровска, Мусли Муслиу, Николче Ацевски и Ева Шуклева, која е избрана и за претседател на Одборот.

Од евиденцијата член на Надзорниот одбор е избришан Трајче Черепналковски.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Од 1. мај на сила новиот Правилник: Нема веќе плаќате месо – добивате вода

Редакција

Голем пораст на извозот на „Алкалоид“ во САД, Русија, Британија…

Редакција

Зголемување од 2,5 пати: „Макпетрол“ оствари добивка од 12,5 милиони евра

Никола Осило