еМагазин
Image default
ЧИСТА ОКОЛИНА

Еве како и каде може да ги пријавите загадувачите на воздух

Проблемот со загадениот воздух е актуелен целата година, но посебно овој период пред зимата.

На веб-страницата Мој Воздух има листа на надлежни инстутиции каде што можете да ги пријавите загадувачите на воздухот.

Листата може да ја видите ОВДЕ.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Евроамбасадорот Жбогар од Охрид го означи почетокот на кампањата на ЕУ за поголема заштита на животната средина

Редакција

(Фото+Видео) Шар Планина ќе остане без дрвја додека државата ја прогласи за Национален парк

Никола Осило

Со заем од ЕБОР ќе се купуваат 35 еколошки автобуси за Скопје

Редакција