еМагазин
Image default
Македонија

Евроамбасадорот Жбогар заигра на „Македонско девојче“: Му била омилена песна

Евроамбасадорот Самуел Жбогар денеска беше еден од гостите на прославата на 8 Септември – Денот на независноста, која под мотото „Боите на независноста“ се одржа на Школка во Градскиот парк во Скопје.

Тој присустуваше на целата свеченост заедно со министри од Владата, амбасадори, градоначалници, пратеници, граѓани, а во еден момент кога се слушна песната „Македонско девојче“, евроамбасадорот се фати на оро.

Тој објави и твит во кој вели „Не можев да одолеам, а да не се фатам на оро на мојата омилена песна „Македонско девојче“.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Ден на независноста по 28. пат: Алчноста на политичарите главна кочница на Македонија

(Видео) Каков беше патот до осамостојувањето на македонската држава

Што порачаа за Денот на независноста премиерот Заев и претседателот Пендаровски?

Мицкоски од Кораб, а Груевски со сеќавање на студентските денови го честитаа Денот на независноста

Фото: Фејсбук/ЕУ Инфоцентар/Твитер/Жбогар

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Османи за меморандумот на Бугарија: Ги имаме црвените линии на бранење на државните интереси

Редакција

Попис: Македонија има вкупно население од 2.097.319 лица од кои 54,21% Македонци и 29,52 Албанци

Редакција

Најчевска: На крај наместо Македонија да влезе во ЕУ, Бугарија ќе го заврши процесот на асимилација започнат во 19 век

Редакција