еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Евроинс осигурување“ го доби тендерот на МВР за осигурување возила

Министерството за внатрешни работи на РМ по распишаниот тендер за набавка на услуги за осигурување од автомобилска одговорност, каско осигурување на моторни возила сопственост на МВР и патничко осигурување на вработени на МВР за период од две години склучи договор со „Евроинс осигурување“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 34.810.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„Јас стварно незнам зошто се уште сме држава, а не нечиј протекторат„: Твитер реакции за одложеното заминување на Сеад Кочан во затвор

Редакција

Избега еден од осудените за нападот на пратеникот Зијадин Села во Собранието

Никола Осило

(Фото-галерија) Вонземско доживување: Како се славеше Велигден во Бигорскиот манастир

Никола Осило