еМагазин
Image default
Бизнис

„Европа“ ја зголеми добивката за 101,8%

А.Д.„Европа“-Скопје за 2018 година оствари добивка во износ од 97.167.484 денари и е поголема во однос на претходната година за 101,8%, соопшти компанијата преку Македонската берза.

„Вкупните расходите се зголемени за 2,7% во однос минатата година. Оперативните расходи во 2018 година се зголемени за 5%, а финансиските расходи пак се намалени за 85% во однос на 2017 година“, соопшти компанијата.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Се градат објекти со вредност 392% поголема отколку во минатата година

Никола Осило

Ќире Ицев купи 500 акции од „Алкалоид“

Никола Осило

Централниот регистар вработува 20 лица, плата до 44.784 денари

Никола Осило