еМагазин
Image default
НАША ТЕМА ТОП СТОРИИ

„Европо, не не’ чекај“: Твитер реакции за кражбата на камерите за следење на рисот во националниот парк Маврово

Информацијата дека непознати сторители украле две видео камери со кои се следи движењето на животните и рисот во националниот парк „Маврово”, предизвика низа реакции на социјалните мрежи и во јавноста.

Ви пренесуваме дел од реакциите на Твитер:

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

Македонска работа: Украдени камери за следење на рисот во НП Маврово

Фото: НП Маврово

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

(Фото) Отворена продавницата Superdry во Скопје Сити Мол: Нов член на семејството Fashion Group

Редакција

(Видео) Се одбележуваат две децении: Како НАТО ја бомбардираше Србија

Никола Осило

И пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Љубен Арнаудов излегува од куќен притвор

Редакција