еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

„Евротим“ го доби тендерот на Министерството за одбрана за набавка на мазут вреден 34,9 милиони денари

Министерството за одбрана – сектор за логистика по распишаниот тендер за набавка на мазут М-1 НС склучи договор со друштвото за производство, промет и услуги „Евротим“ увоз-извоз ДООЕЛ Кичево.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 34.900.000 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Злонамерниците може да „здивнат“: Извозот во Русија бележи голем пораст

Никола Осило

Кој е Есад Рахиќ, новиот в.д. директор на затворот „Скопје“ во Шутка

Редакција

(Фото) Филипче сведок на емотивен момент: Садет ја најде Јасмина на која и помогна при автобуската несреќа кај Ласкарци

Редакција