еМагазин
Image default
Бизнис ТОП СТОРИИ

Фабрика „Карпош“ го доби тендерот на Град Скопје за изградба на бул. „Босна и Херцеговина“ вреден 149 милиони денари

Град Скопје по распишаниот тендер за изградба, одржување и реконструкција на бул. “Босна и Херцеговина“ склучи договор со фабрика „Карпош“.

Вредноста на склучениот договор со вклучен ДДВ е 149.777.324 денари.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Претпријатијата во државна сопственост не се транспаретни и отчетни: ЈП за државни патишта најтранспаретно, на дното ГТЦ

Редакција

(Фото) „Зимска идила“ во Македонија: Снег во Зрзе, Шапка, Крушево…

Никола Осило

Поголема плата сакаат и 81.000 граѓани со блокирани сметки

Никола Осило