еМагазин
Image default
Бизнис

Фабрика Карпош откупи 5.981 сопствена акција

Фабрика Карпош АД Скопје се стекна со 5.981 акции по пат на откуп на сопствени акции и сега поседува 10.571 сопствени акции што претставуваат 3.53 % од вкупниот број акции друштвото, соопшти компанијата преку Македонската берза.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на еМагазин значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени ОВДЕ.

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Топ пет акции на Македонската берза со најголем пораст

Никола Осило

Зделка вредна 10 милиони евра: „Гранит“ ќе го рехабилитира патот Крива Паланка-Деве Баир

Никола Осило

Лидија Трајковска-Ристовска нов член на Управниот одбор на „Жито Лукс“

Никола Осило